Najczęściej zadawane pytania związane ze studiami online - SAN ON-LINE
Prowadzimy rekrutację na semestr zimowy oraz letni. Z reguły nabór na semestr zimowy rozpoczyna się w kwietniu i trwa do końca września, a nauka rozpoczyna się w październiku. Rekrutacja na semestr letni rusza od grudnia, przy czym zajęcia rozpoczynają się od marca.
Nauka w systemie e-learning wykorzystuje najnowsze metody i techniki kształcenia na odległość. SAN ON-LINE przystosowała do tego celu platformę Blackboard – popularny System Zarządzania Nauczaniem LMS (ang. Learning Management System). Na pierwszym zjeździe studenci otrzymują dostęp do platformy w postaci loginu i hasła oraz wytyczne związane z pracą na platformie. Praca na platformie wymaga aktywnego uczestnictwa w forach, dyskusjach moderowanych przez wykładowców, rozwiązywaniu zadań, testów, quizów – w dogodnym dla studenta czasie. Dodatkowo, raz w tygodniu z każdego przedmiotu jest realizowany jest wykład on-line (nieobowiązkowy) w godzinach wieczornych.
Nie, studiowanie w SAN ON-LINE odbywa się w dużej części zdalnie z wykorzystaniem Internetu i dostępu do nowoczesnej platformy edukacyjnej, ale organizowane są również tradycyjne zajęcia kontaktowe z wykładowcami w siedzibie Uczelni. Egzaminy oraz obrona pracy dyplomowej również odbywa się stacjonarnie.
Tak, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego studiowanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wymaga odbycia zajęć kontaktowych oraz zaliczeń i egzaminów w siedzibie Uczelni. Jednakże plany zajęć w siedzibie Uczelni przygotowywane są tak, aby uwzględnić oczekiwania studentów i specyfikę studiów z wykorzystaniem Internetu.
Nie. Siedziba SAN ON-LINE znajduje się w Łodzi. Studenci tylko tutaj mogą zdawać egzaminy.
Przeniesienie z innej Uczelni możliwe jest po zakończeniu semestru, w chwili uzyskania wszystkich zaliczeń.
Tak, student kończący studia w Polskiej Akademii Otwartej otrzymuje dyplom ukończenia studiów wyższych, wydawany przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych, niepublicznych uczelni wyższych - Społeczną Akademię Nauk w Łodzi, której Polska Akademia Otwarta jest częścią.
Tak. Studenci SAN ON-LINE są pełnoprawnymi studentami. Otrzymują indeksy, legitymacje, mają prawo do zaświadczeń do WKU i ZUS. Mogą ubiegać się o stypendia za wyniki w nauce, socjalne i zapomogi.
Nie. Na studiach z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość realizowany jest ten sam program co na studiach niestacjonarnych. Program obejmuje te same przedmioty, tą samą liczbę godzin, te same punkty ECTS.
Studenci pobierający naukę w systemie on-line mają dostęp do materiałów w formie elektronicznej zamieszczonych na platformie. Mogą również korzystać z zasobów bibliotecznych Uczelni oraz wirtualnych bibliotek i czytelni. Uczelnia zapewnia również możliwość konsultacji z prowadzącym zajęcia w swojej siedzibie.
Tak. Nie ma ograniczeń w ilości kierunków realizowanych w jednym czasie.
Studia zdalne cechuje elastyczność, a tempo nauczania dostosowane jest do indywidualnych potrzeb. Studenci sami mogą decydować o tym, kiedy i ile czasu będą poświęcać na realizację poszczególnych zagadnień. Istnieje również możliwość powracania do zamieszczonych treści edukacyjnych i ich powtarzania w zależności od potrzeby.
W przypadku problemów technicznych związanych z logowaniem bądź pracą na platformie należy skontaktować się z pomocą techniczną:
E-mail: helpdesk@san.edu.pl
Tel. +48 (42) 664 66 61
Kandydaci na semestr zimowy do 25 września (za miesiąc październik).
Kolejne raty płatne są do 25 dnia każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc, którego dotyczy płatność.
Na etapie rekrutacji każdy student otrzymuje unikalny numer subkonta do wnoszenia opłat za studia. Numer ten znajduje się w umowie o świadczenie usług edukacyjnych.
W tytule przelewu należy ująć:
- za co wnosimy opłatę np.: czesne, opłata rejestracyjna, wpisowe, legitymacja,
- podać nazwisko, imię, kierunek, tryb (niestacjonarny) i stopień studiów (I lub II),
- jeżeli płacisz czesne w ratach – numer raty,
- jeżeli płacisz czesne jednorazowo – „opłata jednorazowa”.