Biblioteka

Zbiory biblioteczne Społecznej Akademii Nauk są udostępniane od 1997 roku. Księgozbiór stanowi 77914 woluminów. Biblioteka gromadzi książki, filmy i płyty CD związane przede wszystkim z kierunkami i przedmiotami prowadzonymi przez Uczelnię. Czytelnicy mają zapewniony wolny dostęp do księgozbioru, a zasoby biblioteki regularnie wzbogacane są o najnowsze wydawnictwa i materiały źródłowe. Biblioteka prowadzi współpracę w zakresie wymiany wydawnictw z 35 uczelniami. Do obsługi procesów bibliotecznych, katalogów, kartotek oraz wypożyczalni zastosowano program Libra 2000.


W bibliotece Społecznej Akademii Nauk znajduje się czytelnia z wyznaczonymi stanowiskami komputerowymi. Na miejscu można skorzystać z aktualnych i archiwalnych czasopism, roczników oraz z księgozbioru podręcznego i zasadniczego. Biblioteka Główna prowadzi 7 oddziałów bibliotecznych w Wydziałach Zamiejscowych w: Brodnicy, Garwolinie, Ostrowie Wielkopolskim, Warszawie, Kołobrzegu,  Zduńskiej Woli, Szczecinku oraz w 11 zamiejscowych ośrodkach dydaktycznych.


Biblioteka umożliwia korzystanie z elektronicznych baz danych: Społecznej Akademii Nauk, EBSCO, Emerald, WBN (Wirtualna Biblioteka Nauki), Ibuk.pl (PWN), Journal of International Business Studies.

Dodatkowe informacje na temat Biblioteki:

Godziny pracy biblioteki

Informujemy, że od 25 maja 2020 r. Biblioteka wznawia usługi wypożyczeń. Usługi te realizowane są według zasad opisanych w zakładce Biblioteka. Zasady obowiązują od 25 maja 2020 r. do odwołania.

Poniedziałek-Piątek 9:00- 17:00

W weekendy zjazdowe:

  • w soboty w godz. 8:00-17:00
  • w niedziele w godz. 8:00-16:00
Adres biblioteki

Biblioteka Społecznej Akademii Nauk
ul. Kilińskiego 98
90-012 Łódź
tel.: 42-676-25-29 wew. 333 

Kontakt do Biblioteki SAN na czas zawieszenia zajęć!
tel.: 42 664-22-32

e-mail: biblioteka@san.edu.pl 

Katalog biblioteki SAN

Libra — internetowy katalog Biblioteki Społecznej Akademii Nauk

Przeglądaj wszystkie dostępne zbiory biblioteki, wyszukaj interesujące pozycje, przejrzyj specjalnie przygotowane zestawienia ciekawych książek, płyt, artykułów itp.    

» Logowanie do Libra - Katalogu biblioteki SAN « Login: san   Hasło: san

Zbiory online (IBUK libra, EBSCOhost, WBN)

 

libra.ibuk.pl - internetowa biblioteka i czytelnia online 

To największy w Polsce serwis podręczników akademickich i książek naukowych w wersjach elektronicznych. W sieci uczelnianej dostępne są książki wybrane przez Społeczną Akademię Nauk. Spoza Uczelni dostęp na hasło. 

Dostęp bez logowania - Będąc w Uczelni | Dostęp spoza Uczelni

 

EBSCOhost - wyszukiwarka Ogromna bazą danych zawierająca pełnotekstowe czasopisma i magazyny w wersjach elektronicznych. Potężne źródło informacji dla autorów prac semestralnych i dyplomowych oraz rozpraw naukowych. Spoza Uczelni dostęp na hasło. 

Dostęp bez logowania - Będąc w Uczelni | Dostęp spoza Uczelni

 

Wirtualna Biblioteka Nauki
To istotne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych we wszystkich dziedzinach wiedzy i specjalnościach naukowych w Polsce, a także ważna pomoc dla doktorantów i studentów przygotowujących prace dyplomowe. Spoza Uczelni dostęp na hasło. 

Dostęp bez logowania - Będąc w Uczelni | Dostęp spoza Uczelni